Claudia Viohl

Ilustrační obrázek
Claudia Viohl pracuje pro společnost E.ON již více než dvacet let. Po prvních pracovních zkušenostech v oblasti poradenství nastoupila do E.ONu v roce 2001. V průběhu svého profesního postupu byla zpočátku pověřena různými úkoly v oblasti účetnictví a controllingu v rámci skupiny. Později vedla korporátní kancelář ve společnosti E.ON SE v německém Essenu.

V roce 2012 přešla na vedoucí pozici do celokoncernového oddělení Nákup/Dodavatelský řetězec, kde vedla transformační a výkonnostní programy. V roce 2016 byla jmenována seniorní viceprezidentkou pro dodavatelský řetězec (Chief Procurement Officer) s cílem dále profesionalizovat organizaci tak, aby dokázala využít plný potenciál dodavatelského trhu pro společnost E.ON a jejích více než 50 milionů zákazníků a za tuto oblast byla odpovědná i v době, kdy společnost E.ON převzala Innogy. Proto ji také respektovaný časopis Business Insider zařadil mezi 100 lidí, kteří v příštích letech nejvýrazněji změní podobu evropského byznysu.

V květnu 2021 se Claudia stala první ženou na nejvyšší pozici ve společnosti E.ON v České republice. Ve funkci generální ředitelky E.ON v České republice se v roce 2022 stala také členkou představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Claudia dále působí jako členka dozorčích rad společností E.DIS AG (Německo), E.ON Energie Deutschland GmbH (Německo), EG.D, a.s. (Česká republika) a ŠkoEnergo, s.r.o. (Česká republika).